Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Začíti blogovati, pravíš?

26. 07. 2010 9:56:49
Povyprávění o tomto počinu a úvahách souvisivých... (zakrytě i cos o autoru). Jakožto základní kámen blogu drobet bobtnatější a exhibičně „opracovanější“ (úchylky narcisgrafomanské, dictumpuntičkářské i jiné bezuzdně rovnou obnažujíc v éter). Alternativně řečeno – prvotina s bezduchou veršovánkou v úvodu a nabubřelým textem diskutabilní stupidnosti následným, na téma „mé vidění fenoménu blog včera, dnes a zítra“. Ačkoli z hlediska globálního (filozofického, psychologického, sociologického či jiného) naprosto žádné rozebírání tématu „blog“ obecně ba ni nezasahuje a vlastně vůbec myšlenkový přínos má (pokud nějaký) opravdu zhola zanedbatelný, což mi ale pro počátek přišlo jakosi v pořádku...:-)
 www.flickr.com

Pozn. – kdo dobéře se čtením čestně konce – a prokáže to citací pěti libovolných odstavců díla z hlavy (za kontrolovaných podmínek) anebo rovnocenně směroplatným prohlášením s přísahou, získá některou z věcných cen! (kupř.: smí si mne pohladit, může mi koupit pivo, shlédnout po 22té hod. v mém kutlochu mou sbírku motýlů [mám dva!, na krásným vobrázku ve starým kalendáři na zdi, fantasticky intimně nasvícený... – no, to už kecám], zahrát si se mnou šach, obdržet e-mailem fotografii Aničky Vocáskový od pasu dolů s [mým] podpisem [na pozadí fotografie], nebo mu v duchu bude vyřčen dík)

Konkrétní cenu (příp. jejich kombinace) volí mistr sám (já), vždy poctivě, po velmi zralé úvaze, dle charakteru a eventuálních dalších atributů soutěžící/ho.

(ve výjimečných případech lze volbu mírně ovlivnit publikováním ódy na autora [min. rozsah 10 normostran] spolu s finančním darem [min. rozsah 500€])

Pozn. ještě více mimo – rád si převelmi hraju s naším úžasným Českým jazykem, vopovažte se proto vyčítat mi gramatiku (potažmo slovotvorbu), tu a tam (často) v takové „tvůrčí licenci“ volně (do jisté míry) unformalizovanou – což pácháno jest chtěně (alespoň povětšinou...), cíleně se záměrem obohacení a pestřejšího zbarvení (alespoň rádoby). O občasných nezřízeně neskrytých indikacích těžké infantility a dalších abnormalit nehovoříce (zapříčiněno jinými interními, nespecifikovatelnými psychosomatickými jevy).


Začíti blogovati, pravíš? A copá že to chlape je?

Jako že trable si tím spravíš, na všehosíť je vy(b)leješ?

Jaká je to zase „in“ móda, každej blb tlachat (svoje kydy) takhle „ven“?

Aby se na něj pěla óda, či byl tak alespoň (z ducha bídy) přesvědčen...?

Anebo je to vskutku „živé“ – je v tom víc, než mne napadá?

Některé z nich jsou věru čtivé, zvedne se puls i nálada?

Inteligentní tvůrčí lidé? Myšlenky (ba i neotřelé), múzy, nestupidní vtip?

A tak – možná – na to čas zbyde... Hůř tím nebude (věru skvělé:-)), uvolím-li k fúzi, byť ni líp.

(Sám velký Já [dále SvJ, popř. jinak...])


Jakožto konzervativce – ne však fundamentálního – jest třeba o přínosu (smyslu, kvalitě, ...) každé nové entity (jevu, výrobku, ...) mne nejprv popřesvědčit... Což platí obecně o jakýchkoli změnách čehokoli, kterakkoli a vůbec (samozřejmě s výjimkou změn, po nichž sám volám, a sem tam nějakých těch vskutku „skvělých samozjevně“...). Jistě, většinou ono „přesvědčení se“ člověk musí učinit osobně a sám – čím více do něj kdos hučí, nedůvěra naopak stoupá... (někteřís to tak máme i kupř. s reklamou:-), ač to neznačí, že by tím svůj primární úkol „vtlačit cosi do povědomí“ neplnila) ...

Facebook-110.jpgPodobnou nedůvěru měl jsem donedávna i k „fenoménu blog“. Jak už je asi v tuto chvíli zřejmo:-), nejsem osoba držící se „in“, naopak člověk s lehkou, docela nepatrnou (OK, doznávám, jemně vyšší...) averzí k tomu, jak významné (díky komerčním tlakům, přirozeně) je dnes být „in“ nejen pro generaci teenagerů [koukám, že zcela legálně již do češtiny slovo přijaté, velký Word „teenagery“ nebarví...] – tedy – nejen pro generaci teenagerů (kde to platilo vždy, což ovšem „je věc biologie, nikoli intelektu“ [citát z jedné mé oblíbené knížečky]), ale i pro generaci „střední“ (v poměrně širém pásmu však...), a kdo ví pro koho ještě, a kdo ví kde a v čem to všem a jak... Mám sic kupř. i účet na facebooku, ale nebojím se ho nepoužít:-) („nebyl“ jsem tam teď možná že as třičtvrť roku zas? Mrzí mne jen, že jsem promeškal akci „vejce“) [podobně mám účet i kupř. na rande.cz:-) – byť ten i sem tam užiju:-), anebo na různých warez a torrent serverech, ...]. Kdyby se naskytl jakýs smysl (a to se může samozřejmě stát), použiji i fejsbůk bez váhání, proč by ne. Ale (v takovýchto případech) – není-li vopravdu proč jo...

Smoljak-110.jpg[...teď – a není to prvně, a ni zdaleka u mne naposledy... – byť ještě k čertu velmi mlád!, povšimuji si právě neradostného příznaku jisté – samotným arci Cimrmanem mistrem popisované – časté to prý obtíže lidí ve stáří – konkrétně oněch (dnes již akademicky „kodifikovaných“) dvou vad (komplementárně spojených) „neschopnost udržet myšlenku“ a „neschopnost myšlenku opustit“... Zamotajíc se do všelijakých závorek, odboček, vsuvek, závorek v závorkách, vsuvek s odbočkou mezi závorkami, mezivsuvek vně mezizávorky (za odbočkou) napolo uvnitř páté hlavní vsuvky (v osmé závorce) předzasunuté nahoru a mírně vzad (podmíněně se dvěma závorkami vně a sedmnácti zdola), s deseti vedlejšími mezivsuvkami v trojité závorce (jakoby uvnitř devatenácté a šesté pododbočky [od čtvrté nadzávorky s polovsunutou třetí výsuvkou {na čtrnácté a neúplně druhé úrovni <těsně za hlavní nadodbočkou na vnitřní pětapadesátou závorku prvních patnácti vět \čili na osmnáctou /vedlejší/ vsuvku vnější závorky jedenácté /pod odbočkou/\>}]), tj. hned za sedmou (lokální) závorkou v dvěstědvacátédruhé větě souvětí (tou polomírně nadodbočující [od šesté vsuvky rovnoběžně s pátou nadzávorkou]) vpravo, ... prostě – odbíhajících souvislostí v rekurzivním, exponenciálně dimenzivním, kvantově bezlimitním asociativním rozvinu...... Stop – a zpět ku tématu – „mé vidění fenoménu blog včera, dnes a zítra“...:]

Slovo „blog“ znělo mi s takovou příchutí – nu, viz. má „poetika“ v úvodu:-) Rádoby zajímavá novota, móda. Asi vše... Kdo to tak asi bude komu číst...... Bohapusté vraždění času. Užitelné tak k samovylévání afektů apod. Náhražková jakobyseberealizace neúspěšných:-), nezajímavých, neschopných, znuděných (nemajících co dělat – pak prosím samozřejmě fajn, lepší, než nic, anebo horší hovadiny...). Nikdo jinej na něco takovýho přece nemůže mít ani čas, natož, by mu to stálo za to. A jak už jsem zmínil – kdo to asi tak bude „komu“ (rozuměj od koho, čí blábolení...) číst??? To už vůbec...

Cca. před týdnem (dvěma, třemi?) jsem se prvně „odvážil“ otevříti kterakýs blog vskutku, a poctěn tím byl sám velký iDnes (ó nejčtenější, nejbližší mi a nejosvícenější), neb naň tak či tak takřka lezu denně, bych alespoň jakýs pojem v dění aktuálním měl – nuže a když už tedy, kam přirozeně jinam... (rektální výstup do VIP výšin zde [načež {přirozeně} plynně ku generálnímu řízení celého světa blogerského /a mediálního/ vůbec {pro první pětiletí na domovské hroudě, následně pak v okolí do cca. 3.14159265358979 na sedmnáctou AU /fundamentální jednotka teritoriálního rozsažení/}] zahajuji tímto vybudováním základního tábora...)

perex_foto_764.jpgNuže – otevřel jsem tu sekci „blog“... Klik... Chmm... Klik. Uuuufff...! Klik... Áááá... Šmankote...!:-( Klik – moment...? Hm. Klik. Áááá... Chmm... Eeee... Ouu?? Klik. Aááá – a měl jsem štěstí... Dostižně vbrzku (tj. do časového limitu nezavržení předmětné činnosti) zdařilo se mi doklikat se na stránku jakés jisté nejmenované K.M.:-), dámy půvabné formou, obsahem i stylem natolik, že jsem se jal (ponejprv nesměle, pak odvážněji...) pročítat její články zpět (ač konce nedohlédnuvšíc a zbaběle na x-té straně výpisů pak vyčerpáním vzdav), nakonec jsem s ní strávil jednu celou, dlouhou... (krásnou, platonickou) noc. A pak jsem vyslídil další interesantní psavce... (postupně zejm. K.Z. a E.P. [další noc, tentokrát se dvěma:-)], posléze /poměrně čerstvě/ třeba D.E., veeelice zajímavé moudré pány K.D. a J.W., a jiné... – viz. mé – nyní již „Oblíbené blogy“ – zatím tolik, snad jich odhalím ještě alespoň pár). A zase čtl...

Vosa-110.jpgA tu jsem si i vzpomněl, že jsem vlastně kdysi již i jeden blog vskutku – ba i pravidelně! – navštěvoval... Pamatujete – drazí příznivitelé blogovacích aktivit & spol. – kdosi z vás server (dle mne unikátní, tehdy alespoň) vosanajazyku.com?? Objevil jsem ho bohužel tenkrát už docela krátce před zánikem, paradoxně způsobeným extrémně prudce rozbujelou oblibou a popularitou, kterous už autor nebyl sto dál zvládat a „vzít si na triko“... Řešení se – k truchlení všech – ni při všemožných snahách od nás čtících, čtoucích, čitatelů a čtevců vzešlých – něco ku*va a do pr*ele vymyslet a pomoci mu tenhle skvělý, brilantní „projekt“ udržeti živým – nalézti nepodařilo. (za lkaní louten, tónů harfy zborcené a v doprovodu pěvého sboru „In glotta paravespula vulgaris®“ uložen pak byl kompletní HW serveru [včetně klávesnice a z ní odebraných dvou {či tří, o tom jsou dosud spory} DNA molekul zmizevšího autora] dle poloověřených zdrojů údajně kdesi na Vyšehradě)

Ale zpět... (Takže k tomu husitskému hnutí – no, co o něm říct...:-) /pro neznalé – zas lacině prudím s tím trapně votřepaným DJC/) Čili – po všem tom blogučtení ku mému překvapení objevených vzácných, výjimečných, nešedých, dumavých, přemýšlivých, inteligentních, kreativních a mile vtipných psavců; takto osvěžen, nabit, zinicializován a namotivován, musil jsem pochopitelně pravit sobě, že to vlastně vůbec tak špatnej fenomén a věc zase sakra bejt ku*va nutně nemusí... A jal se náhle čile vymýšlet a plodit, jak by takový blog samotného velkého mne (když už bych se teda k tomu dovopravdy fakt vobětoval – což sranda není, neb nic nějakos „na půl“ konat neumím – a tedy buď, anebo když už, tak už...) se mohl tvářit, vyhlížet, co zahrnovat, kterak znít... Inu – a tady tedy vzniká.

A jelikož se mi v hlavě pomazané takřka nepřetržitě honí všéélijaké myšlenky...... (obzvlášť na jaře, neřkuli v létě..., ač ani podzim/zimu příliš nepodceňovat...) – ále, krom těch pak samozřejmě a zejména i jiné(!) (někdy), pochopitelně takřka vždy bezkonkurenčně unikátní, ryze a samovolně geniální a nevýslovně neskutečně moudré, hodné zaznamenání písemného (ne-li tesání do kamene!), přinejmenším však tedy (dobrá...) začasté alespoň občas:-) rádoby významných (byť nic neřešících) intelektuálních polemik u piva... – tedy jelikož tak, jedním jsem mohu říci jist: O čem psát bude neustále... Na věčné časy, amen, nikdy jinak. Bať – budu-li času a vůle dost míti, neschvátí mne mašinérie doby komerční (před níž se „bráním“ způsoby často „nestandardními“...), neskolí infarkt myokardu (mrtvice, rakovina, choroba duševní, či hokejovej puk skrz starou zkřehlou masku [už by to sakra tristně chtělo novou]), neodpojí mi internet pro neplacení, nebudu právě bezdomovcem, atp.

Příjemný den (večer, a noc) fšem – příznivitelům blogovacích aktivit & spol. pak zvlášť.

VS alias vita.s alias – stačí... (Šimko-Grossmannské aliasy „hrdopýšek“, „idiot“ aj. zanechá autor velkoryse před užitím nejprv k přidělení mu veleváženými jeho čtenáři – pokud se snad nějací takoví veleváženě vážně najdou)

Autor: Vítězslav Soběhrd | pondělí 26.7.2010 9:56 | karma článku: 10.71 | přečteno: 898x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Osobní

Anička Svobodová

Miluji život a podle toho se chovám. Proč ne ?

Čím je člověk starší, tím víc a častěji rekapituluje svůj dosavadní život. A když si uvědomí, že nikdy neví, jak dlouho tady bude, začne si vážit i všedních dnů se spoustou malých radostí, které dřív kolem sebe nestihl vidět.

19.11.2017 v 11:34 | Karma článku: 12.42 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Jílek

Stav smíření a stav rezignace

Umění je krása a také dřina. David dorazil na vteřinu přesně v 9:30, a netušil jsem, že odejde odpoledne. Probírali jsme scénář filmu od začátku do konce.

19.11.2017 v 1:39 | Karma článku: 14.18 | Přečteno: 435 | Diskuse

Jarmila Horáková

Jiný pohled na vodu

Voda, chemická sloučenina H2O se specifickými vlastnostmi. K dispozici máme vodu balenou, kohoutkovou, jeskynní, dešťovou, pramenitou. Co když je voda ještě něco jiného... ?

18.11.2017 v 13:02 | Karma článku: 10.19 | Přečteno: 270 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Ukradená revoluce

Předseda Studentské rady vysokých škol ve svém projevu z pódia na Albertově oceňuje mimo jiné i bojovníky proti totalitě v minulém režimu a vyzdvihuje jejich zásluhu na tom, že dnes můžeme žít v demokracii.

17.11.2017 v 16:19 | Karma článku: 37.73 | Přečteno: 1376 | Diskuse

Jan Jílek

Chtěl jsem být guitar man

17 listopad. Zažil jsem už dost sedmnáctých listopadů, abych mohl říci, jestli jsem, nebo nejsem rád, že jsem se jich dožil a prožil.

17.11.2017 v 2:15 | Karma článku: 14.33 | Přečteno: 278 | Diskuse
Počet článků 12 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1454

Kreativní individualista, chorobný perfekcionista, nenapravitelný filozofovač a Sisyfovský hledač absolutní moudrosti:-) (v každé oblasti a při zahrnutí rádoby zcela všech souvislostí a nuancí…). Bijec za ideje a principy z svého pátrání vzešlé, byť by i proti "zájmům" jeho stály. Též muzicivní rádobytvořič, rádobyplíhalovský kytarista, sem tam i textař.

Dál třeba hokejovej gólman (a příl. organizátor podobně postižených amatérů pražských…), na stará kolena zvažovač (mírně skeptický) zahájení zhola nerentabilního studia (umělá inteligence) a věnování se muzice (což baví jej as nejvíc) – to vše nejl. při nějakés nenáročné práci (hledám:-))… Světapojetí vědeckého, stavu znovusvobodného (nabídky potěší.-)), profese vyhořele programátorské, věk "robě Husákovo". Budoucnazření chronicky sinusoidního (lehká maniodeprese nevylučitelná), majetek (funds, realty, childs [dle dostupných zpráv], HIV [dtto]) negativní.

V diskuzích "vita.s".Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.